SSS

sıkça sorulan sorular .Uzaktan eğitim

SSS – Sıkça Sorulan Sorular

UZAKTAN EĞİTİM NEDİR

Uzaktan eğitim, geleneksel öğrenme yöntemlerine alternatif olarak hazırlanmış bir öğrenme metodudur. Bu metotta ,öğrenciler için geliştirilmiş verimli programlar mevcuttur. Farklı mekanlardaki öğrenci ,öğretmen ve öğretim materyallerinin iletişim teknolojileri aracılığıyla bir araya getirildiği kurumsal eğitim faaliyetidir. Böylece, öğrenim hayatına   devam etmek isteyen öğrenciler ,mekânsal değişim yapmadan bilişim teknolojileri aracılığıyla öğrenimlerine kolaylıkla devam edebilmektedirler

 

Hayır. Herhangi bir mezuniyet şartı ve ön koşul aranmayıp, Türkiye ve dünyanın her yerinden dileyen herkes eğitimlere katılabilir. Ayrıca yurt dışında yaşayanlar ve yabancı uyruklu vatandaşlar da başvurabilir.

• Tanınırlığı olan, uluslararası ve güvenilir üniversite sertifikanızı, özgeçmişinize altın harflerle yazdırın.
• İş başvurularında dikkat çekin ve iş mülakatlarında herkesten bir adım önde olun.
• Uzmanlığınızı belgeleyin, işinizde yükselin ve kariyerinizde gelişim fırsatlarını kaçırmayın.

 

Tüm müfredat, uzaktan eğitim (online eğitim) formatında hazırlanmıştır.
Eğitim ve sınav için üniversiteye gitmenize gerek kalmaz.
 Sınıf içi eğitim yerine, ders videoları izleyerek aynı eğitim içeriğini daha uygun fiyata, daha kısa sürede alabilirsiniz.

Evet, dünyanın her yerinden eğitimlerimize katılabilirsiniz. Sertifikanızın yurtdışındaki adresinize gönderilmesini istiyorsanız yurtdışı kargo bedelinin tarafınızdan karşılanması gerekecektir. Bu durumda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Evet. Yabancı uyruklu vatandaşlar da başvuru yapabilir. Eğer TC kimlik numaranız yoksa başvuru esnasında TC Kimlik numarası kısmına pasaport numaranızı yazınız.

Eğitim, internet ortamında uzaktan eğitim şeklinde verilmektedir. Eğitiminizi, uzaktan eğitim sistemimiz üzerinden alacaksanız. Uzaktan eğitim sistemimize giriş için https://öğrenci paneli.net/

Sınav haftası bitiminde sertifikanız hazırlanır ve başvuru esnasında belirttiğiniz whatsapp adresinize PDF olarak gönderilir. E-devletten veya ilgili üniversitenin sitesinden belgenizi çıktı alıp kullanabilirsiniz .  15 -20 gün içerisinde süreç tamamlanır.

 • Üniversite adı, birim adı ve imza
 • Eğitimin adı ve saati
 • Eğitim tarihleri
 • Ad ve soyad
 • TC kimlik numarası
 • Belge numarası
 • Üniversitenin hologramı
 • Karekod

Katıldığınız tüm eğitimlerin sertifikaları E-devlet veya ilgili  Üniversitelerin web sayfalarından  sorgulanabilirdir.

Eğitimler sizler için belirli bir sure açılır. Bu süre her eğitim için farklılık arz eder. Ancak eğitimleri tamamlama süresi tamamen sizinle ilgilidir. Hiç ara vermeden bazı eğitimleri birkaç günde bitirebilirsiniz. Bazı eğitimleri ise birkaç haftadan önce bitiremezsiniz. Aile danışmanlığı gibi büyük eğitimler ise birkaç ay sürmektedir.

İnternet sitemizin ana menüsünde bulunan “Öğenci paneli ” yazısına tıklayarak açılan sayfada  ardından  öğrenci paneline yönlendirileceksiniz. Panelde bulunan kullanıcı adı kısmına “Kullanıcı adı“, bölümüne T.C kimlik numaranızı şifre kısmına ise  size verilen “Şifrenizi” girip, “Giriş” yazılı yeşil  butona tıklayarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Eğitim başlama tarihinden önce sistemde eğitimi görüntülemeniz mümkün değildir.

Hayır. Sertifikalarımız ve Belgelerimiz süresizdir. Ömür boyu geçerlidir.

 • Ücret iadesi yapılamadığından, başvuru yapmadan önce bilgileri dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz veya eğitim uzmanımıza danışmanızı tavsiye ederiz..
 • Üniversite sadece belgelendirme hizmeti yapmaktadır. Kesinlikle iş garantisi vermez!
  Kargo gönderimi, alıcı ödemeli şeklinde gönderilmektedir.
 • İşlemler sonrasında  tarafımızdan faturalandırma işlemleri yapılmaktadır.