image removebg preview 3 2
Dünya Eğitim ve Danışmanlık ile

Geleceğine Yön ver.

NEDEN BİZİ TERCİH ETMELİSİNİZ ?

BİZ KİMİZ?

 KOCAELİ Gebze’den tüm ülkeye ve dünyaya uzaktan eğitim yöntemiyle hizmet veren Modern Eğitim uygulamalarının geldiği noktada sürekli Milli Eğitim Bakanlığı’nın ve üniversitelerin mesleki eğitimde geldiği süreçlere bireyleri dahil ederek hem bireylere kariyer yolculuklarında sağlıklı rehberlik etmek hem de mesleğin gerektirdiği bilgi ve beceriye en hızlı şekilde ulaşarak MEB onaylı veya üniversite onaylı belgelerini almalarını sağlamayı amaçlıyoruz 22 yıllık tecrübemizle ile kişisel gelişiminin her yönüyle desteklenerek hem toplumsal duyarlılığı yüksek hemde alanında deneyimli çalışanların olduğu bir topluma katkı sağlamak istiyoruz.

Alınan tüm eğitimlerle ilgili uzmanlarımız tarafından kişilere özel danışmanlık hizmeti verilmektedir. Birebir özel ders talepleri, danışmanlık, rehberlik talepleri kişiye özel gün ve saatlerde alanında uzman sektör çalışanları veya akademisyenler ile ayarlanabilmektedir. Kişisel gelişime önem vermek bize göre toplumsal duyarlılığın da bir parçasıdır.

Yasal Temelimiz: Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumlar ve üniversitelerle çözüm ortaklığı yaparak ülkemizin ise tam politikasına uygun çözümlerle bireyi işinden gücünden etmeden iş dışındaki uygun zamanlarında istediği zaman online uzaktan dersler yönetimi ile sürece en ekonomik bir şekilde tamamlanmasını sağlıyoruz. Bireylerin ihtiyaçları doğrultusunda MEB sertifikası, üniversite sertifikası veya kurum katılım belgesi düzenlenmektedir.

Yasal Zorunluluk:

1.3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanunu  gereğince;
İş verenler, istihdam edecekleri kişilerden, yapacakları iş ile ilgili mesleki eğitim aldığını gösterir belgeyi istemek zorundadır.” 
Yani yönetmelik hem çalışana hem işverene ortak olarak bu görevi vermiştir.
  Ayrıca “İş yerlerinde, alanlarında meslekî eğitim görmüş olanlar istihdam edilir.” diye ifade edilmiştir. “İstihdam edilenlerin meslekî ve teknik orta öğretim diploması, sertifika ile kurs bitirme, kalfalık, ustalık, iş yeri açma belgelerinden en az birine sahip olmaları gerekir. Yapacağı işe uygun mesleki eğitim aldıklarını belgelendirmeyenler istihdam edilmezler kuralı gereği her çalışanın belgesini alması gerekmektedir.

2.6331 Sayılı İş sağlığı ve Güvenliği Kanunun 17 .maddesine göre Mesleki eğitim alma zorunluluğu bulunan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde, yapacağı işle ilgili mesleki eğitim aldığını belgeleyemeyenler çalıştırılamaz.

BELGESİZ ÇALIŞTIRMANIN CEZASI VAR MIDIR?

6331 İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunun 26 Madde / Ğ Maddesine göre belgesiz çalışan her işçi için İşverene 500 TL para cezası uygulanır.

Hizmet Alanımız: Birey ile gerekli mesleki rehberlik çalışmalarını yaptıktan sonra üniversite MEB veya kurumsal sertifikalara en hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlıyoruz amaç işveren ve çalışan memnuniyetini artırmaktır.

Misyonumuz: Profesyonel mesleki rehberlik çalışmaları ile desteklediğimiz kursiyerlerimizin her yönden kişisel gelişimlerine katkıda bulunarak kendi kariyer alanlarında aranılan bireyler olmalarına katkı sağlamaktır.

Vizyonumuz: Kendine ve içinde yaşadığı topluma güvenen özsaygısı yüksek Türkiye’nin muasır medeniyetler seviyesine yükselmesinde katkı sağlayacak bireylerin yetişmesini hedefliyoruz. İkinci hedefimiz; Ülkemizin gelişmesi ve kalkınması adına gerekli bilgi, beceri ve iş alışkanlıklarına sahip, yüksek verimli kalifiye insan gücünün yetiştirilmesi katkıda bulunmak .Kalifiye elamanların bilgi ve becerisi ,ekonomik başarının temelidir. Ayrıca kişilere birer meslek kazandırarak onları kendilerine ve topluma yararlı bir birey haline getirmektir.

  • Kurumumuz Üniversitelerle ve  Milli eğitim bakanlığı ANKARA Uzaktan Mesleki eğitim kurumuyla protokollüdür. Sitemizde bulunan tüm eğitimler anlaşmalı olduğumuz devlet üniversiteleri tarafından verilmekte ve tüm belgeler ilgili üniversitelerden gönderilmektedir
  • MEB onaylı belgelerimiz protokolümüz olan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ÖZEL KİŞİSEL GELİŞİM VE MESLEKİ EĞİTİM kurumlarından verilmekte olup, eğitim ve sınavları ilgili kurumlar tarafından yapılmaktadır.
  • Kurumumuz KARİYER Belgelendirme kurumuyla protokollüdür.
dünya eğitim ve danışmanlık

HİZMETİMİZ TAMAMEN RESMİDİR

Kurslarımıza ön kayıt oluşturmak ve ya bize görüşlerinizi bildirmek için lütfen yazınız.