UZAKTAN LİSANS EĞİTİMLERİ (Brussels Capital University ONAYLI)

0 out of 5 based on 0 customer ratings
(0 customer reviews)

0.00 Eğitimlerimiz Video desteklidir. Bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz

Eğitimle ilgili  ön kayıt oluşturmak için lütfen tıklayınız.

UZAKTAN EĞİTİM İLE LİSANS EĞİTİMLERİ (Brussels Capital University ONAYLI)

Brussels Capital University kısaltılmış adıyla BCU Belçikada 2002 yılında temelleri atılan uzaktan eğitim temelli (online) yükseköğretim kurumudur. Belçikada ve Avrupa’daki uzaktan eğitim modellerini internet merkezli eğitimle zenginleştirip başta Türkiye ve online sistem aracılığıyla temsilcilikleri olan ülkelerde geniş kitlelere ulaştırmayı amaçlar. 2000 yılların başında internetin yaygınlaşması yüksek öğrenimin internet yoluylada verilebilmesini ve insanların bilgiye daha kolay ulaşmasını sağlamıştır. Brussels Capital University online sistemleri sınıf içi etkileşim modelleriyle birleştirerek öğrenci merkezli eğitim modelini benimsemesiyle internetin yüksek eğitimde de verimli kullanılabileceğini gösteren bir sistem geliştirmiştir.

Kariyer üniversitesi modelini benimseyen Brussels Capital University farklı engellerden dolayı yüksek öğrenimini tamamlayamamış kişilere eğitimini tamamlama, kişisel gelişimine katkı ve kariyerini zenginleştirme imkânı sunan Avrupa ve Amerkadaki birçok online üniversite modelinin benzeridir. Bu online üniversiteler kimi zaman bir örgün eğitim veren üniversitenin online eğitim modeli olabilir. Fakat gerçek online üniversiteler İngiltere’deki Open University gibi tüm halka açık dilediği bölümü sınavsız mekan sınırlaması olmadan okuma imkânı sağlar. Gerçek online üniversiteler kampüs, eğitim binası ya da dersliklere sahip değildir. Çoğu zaman gerçek danışman hocalar vasıtasıyla sınıf içi etkileşimi merkeze alan otomasyon sistemleriyle öğrencilerine ulaşırlar. Brussels Capital University Belçika’da kurulmasına rağmen yoğun olarak Türkiye’deki faaliyetleriyle online üniversite modelinin tanınmasını ve geniş kitlelere ulaşmasını sağlamıştır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

E-ÖĞRENİME HAZIRMIYIM :

  • Kendi kendime bağımsız bir şekilde öğrenebilirim
  • Kendi kendimi öğrenmeye istekli hale getirebilirim
  • yaptığım planlara zamanında uyabilirim.
  • okuma ve dinleme acısından başarılı sayılırım.
  • Temel düzeyde bilgisayar kullanma becerisine sahibim
  • internet ortamından bilgi kaynaklarına rahat ulaşabilirim.
  • Evimde /iş yerimde internet ortamına bağlı bir bilgisayarım var
  • internet ortamına iletişim amacıyla (E- posta ,blog vb )kullanabilirim.
  • Kişilerle iletişim kurma konusunda kendime güvenirim 

Bu soruların çoğuna ”EVET ”Yanıtını verdiyseniz ,E-Öğrenme sizin için son derece uygundur.

GÖRDÜĞÜMÜZ DERSLER ÖRGÜN EĞİTMLE AYNI NI MI ?

Müfredat aynıdır ancak derslerin içeriği internete göre adapte edilmiştir. Uzaktan Eğitim bir eğitim yöntemidir

klasik öğrenim metotlarından bir farkı olmamakla beraber son teknoloji kullanılarak yapılan modern eğitim öğretim yöntemidir.

UZAKTAN EĞİTİM NEDİR

Uzaktan eğitim, geleneksel öğrenme yöntemlerine alternatif olarak hazırlanmış bir öğrenme metodudur. Bu metotta ,öğrenciler için geliştirilmiş verimli programlar mevcuttur. Farklı mekanlardaki öğrenci ,öğretmen ve öğretim materyallerinin iletişim teknolojileri aracılığıyla bir araya getirildiği kurumsal eğitim faaliyetidir. Böylece, öğrenim hayatına   devam etmek isteyen öğrenciler ,mekânsal değişim yapmadan bilişim teknolojileri aracılığıyla öğrenimlerine kolaylıkla devam edebilmektedirler

Anlaşmalı olduğumuz Brussels Capital University üniversitesine Dünya eğitim Danışmanlık  olarak kayıt danışmanlığı yapıyoruz. Aynı zamanda dünya eğitimin sahiplerinden biri aynı zamanda bu üniversitede öğretim üyesi olduğu için bizim üzerimizden kayıt olanların da üniversitede akademik danışmanlığını yapıyor.

Daha detaylı bilgi ve  ücretler için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Akademisyen Öğretmen Telefon : Dr.Murat YÜRÜKÇÜ : 0506 564 14 94

LİSANS DİPLOMA ÖRNEĞİ İÇİN LİNKİ TIKLAYINIZ 

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“UZAKTAN LİSANS EĞİTİMLERİ (Brussels Capital University ONAYLI)” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.