PLASTİK İŞLEME KURSU (MEB VE ÜNİVERSİTE ONAYLI)

0 out of 5 based on 0 customer ratings
(0 customer reviews)

0.00

Kurs hakkında ön kayıt oluşturmak için lütfen tıklayınız.

Plastik İşleme; iş sağlığı ve güvenliğinin önemini kavrayarak istendik davranış değişikliği sağlanması iş sağlığı ve güvenliği kurallarını uygulayarak plastik üretim işleri yapabilen bireydir. Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Plastik İşleme Kursu ise Plastik İşleme mesleğini yürüten ve ya yürütmek isteyen bireylerin, Milli Eğitim Bakanlığı veya Üniversite Onaylı 40 saatlik Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Plastik İşleme Eğitimi sonunda alması öngörülen sertifikadır. (Kurs bitirme belgesidir.)

Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Plastik İşleme Eğitimi Ders Programı Plastik teknolojisi sektöründe çalışan veya çalışmak isteyen bireylere yönelik hazırlandığı için öncelik işçi ve işverenlerin yasal zorunluluklarını yerine getirmek, sonrasında ise Plastik teknolojisi sektörünün ihtiyacı olan eğitim almış nitelikli birey kazandırmaktır.

Bu nedenle Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Plastik İşleme Kursu eğitim programı da modüller halinde ve bireyleri sektöre hazırlayıcı nitelikte ve sistematik olarak hazırlanmıştır. Eğitim programının içerdiği Plastik İşleme Sertifikası modülleri ve ders başlıkları aşağıdaki gibidir.

  •  Çalışanların İş Sağlığı Ve Güvenliği
  • Plastik İşleme

Kurs programına katılım şartları şu şekildedir;

  • En az okur yazar olmak, mesleği yapacak bedensel ve zihinsel yeterliliğe sahip olmak.

Yukarıdaki koşulları taşıyan bireylerin kursa katılırken aşağıdaki evrakları ibraz etmeleri gerekmektedir. Kurs kaydı sırasında istenilen evraklar;

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Öğrenim durumunu gösterir belge (diploma, öğrenci belgesi vs.)

Eğitim sonrası Çalışma alanları :

Sertifika sahibi bireyler aşağıda verilen alanlar başta olmak üzere mesleki yeterliliklerine göre benzer alanlarda da çalışabilmektedirler.

Plastik teknolojisi alanında çalışabilirler.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“PLASTİK İŞLEME KURSU (MEB VE ÜNİVERSİTE ONAYLI)” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir