KOYUN YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSU(MEB-ÜNİVERSİTE ONAYLI)

0 out of 5 based on 0 customer ratings
(0 customer reviews)

0.00

Kurs hakkında ön kayıt oluşturmak için lütfen tıklayınız.

Koyun Yetiştiriciliği; küçükbaş hayvan ahırı kurabilen, beslenme ve bakımını yapabilen, hastalıklarına karşı mücadele edebilme bilgi ve becerisine sahip olan bireydir. Koyun Yetiştiriciliği Kursu ise Koyun Yetiştiriciliği mesleğini yürüten ve ya yürütmek isteyen bireylerin, Milli Eğitim Bakanlığı veya Üniversite Onaylı 64 saatlik Koyun Yetiştiriciliği Eğitimi sonunda alması öngörülen sertifikadır. (Kurs bitirme belgesidir.)

Eğitim Süresi :

2012 yılında oluşturulan eğitim programı 64 saat olarak planlanmıştır. 64 saatlik eğitim yaklaşık olarak 1 ay sürmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın ve Üniversitelerin  bu alanda farklı saatlerdeki eğitimleri de bulunmaktadır. Bu nedenle eğitim koordinatörlerimizle görüşmeniz kurs seçimi yaparken size kolaylık sağlayacaktır.

Koyun Yetiştiriciliği Eğitimi Ders Programı Hayvan sağlığı sektöründe çalışan veya çalışmak isteyen bireylere yönelik hazırlandığı için öncelik işçi ve işverenlerin yasal zorunluluklarını yerine getirmek, sonrasında ise Hayvan sağlığı sektörünün ihtiyacı olan eğitim almış nitelikli birey kazandırmaktır.

Bu nedenle Koyun Yetiştiriciliği Kursu eğitim programı da modüller halinde ve bireyleri sektöre hazırlayıcı nitelikte ve sistematik olarak hazırlanmıştır. Eğitim programının içerdiği Koyun Yetiştiriciliği Sertifikası modülleri ve ders başlıkları aşağıdaki gibidir.

• Koyun Irkı Seçimi • Koyun Barınakları Kurma • Koyunların Dengeli Beslenmesi • Kuzu Büyütme • Koyun Hastalıkları ile Mücadele

Kurs programına katılım şartları şu şekildedir;

  • En az okur yazar olmak, mesleği yapacak bedensel ve zihinsel yeterliliğe sahip olmak.

Yukarıdaki koşulları taşıyan bireylerin kursa katılırken aşağıdaki evrakları ibraz etmeleri gerekmektedir. Kurs kaydı sırasında istenilen evraklar;

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Öğrenim durumunu gösterir belge (diploma, öğrenci belgesi vs.)

Sertifika sahibi bireyler aşağıda verilen alanlar başta olmak üzere mesleki yeterliliklerine göre benzer alanlarda da çalışabilmektedirler.

1. Küçük /büyük ölçekli tarımsal işletmelerde,

2. Kendi işinde vb. yerlerde çalışabilirler.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“KOYUN YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSU(MEB-ÜNİVERSİTE ONAYLI)” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir