ALABALIK YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSU(MEB VE ÜNİVERSİTE ONAYLI)

0 out of 5 based on 0 customer ratings
(0 customer reviews)

0.00

Kurs hakkında ön kayıt oluşturmak için lütfen tıklayınız.

Alabalık Yetiştiriciliği; iş sağlığı ve güvenliğinin önemini kavrayarak istendik davranış değişikliği sağlaması, alabalık yetiştiriciliği yapması balıklarda hastalık yapıcı etkenleri tanıyan bireydir. Alabalık Yetiştiriciliği Kursu ise Alabalık Yetiştiriciliği mesleğini yürüten ve ya yürütmek isteyen bireylerin, Milli Eğitim Bakanlığı ve Üniversite  Onaylı 58 saatlik Alabalık Yetiştiriciliği Eğitimi sonunda alması öngörülen sertifikadır. (Kurs bitirme belgesidir.)

Alabalık Yetiştiriciliği Eğitimi Ders Programı: Denizcilik sektöründe çalışan veya çalışmak isteyen bireylere yönelik hazırlandığı için öncelik işçi ve işverenlerin yasal zorunluluklarını yerine getirmek, sonrasında ise Denizcilik sektörünün ihtiyacı olan eğitim almış nitelikli birey kazandırmaktır.

Bu nedenle Alabalık Yetiştiriciliği Kursu eğitim programı da modüller halinde ve bireyleri sektöre hazırlayıcı nitelikte ve sistematik olarak hazırlanmıştır. Eğitim programının içerdiği Alabalık Yetiştiriciliği Sertifikası modülleri ve ders başlıkları aşağıdaki gibidir.

  • İş Sağlığı Ve Güvenliği
  •  Alabalık Yetiştiriciliği
  • Hastalık Yapan Etmenler

Kurs programına katılım şartları şu şekildedir;

  • En az okur yazar olmak, mesleği yapacak bedensel ve zihinsel yeterliliğe sahip olmak.

Yukarıdaki koşulları taşıyan bireylerin kursa katılırken aşağıdaki evrakları ibraz etmeleri gerekmektedir. Kurs kaydı sırasında istenilen evraklar;

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Öğrenim durumunu gösterir belge (diploma, öğrenci belgesi vs.)

Eğitim sonrası çalışma alanları :

Sertifika sahibi bireyler aşağıda verilen alanlar başta olmak üzere mesleki yeterliliklerine göre benzer alanlarda da çalışabilmektedirler.

Balık üretim tesislerinde çalışabilirler.

 

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“ALABALIK YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSU(MEB VE ÜNİVERSİTE ONAYLI)” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir